Henryk Wieniawski i Stanisław Moniuszko to bohaterzy styczniowych audycji muzycznych przygotowanych przez Latającą Filharmonię.
„W moim obiektywie” to świat widziany oczami uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Gorzowie Wlkp. Efekty całorocznej pracy będzie można oglądać w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. już od 9 stycznia b.r. Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy.
Kolęda
Kto zły i przewrotny, ucieka w te pędy,
a dobry się garnie pod skrzydła kolędy.
Zaś Dzieciątko Boże leży cicho w żłobie,
podnosi ku wszystkim dobre rączki obie.
Błogosławi grani, szopce i kolędzie
i temu domowi: „Niech wam dobrze będzie!” (...)
Emil Zegadłowicz
Niespiesznych Świąt Bożego Narodzenia oraz licznych dobrych dni w nadchodzącym roku życzy wszystkim razem i każdemu z osobna społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy w Gorzowie Wlkp. „Niech Wam dobrze będzie!”
Wrażliwość, kreatywność i skromność to główne cechy bohaterki ostatniego w roku 2017 spotkania z ciekawym człowiekiem...
Mało kto wie, że Andrzejki są Dniem Świętego Andrzeja Apostoła. Andrzejki to najhuczniej świętowany dzień w Szkocji, w kraju, którego patronem jest Św. Andrzej . W Polsce w wigilię Dnia Świętego Andrzeja, albo w tym dniu zależnie od regionu, wróży się przyszłość, zwłaszcza matrymonialną.
Kiedy „(…) Jesień – roztargniona malarka Gubi farby po lasach i parkach (…) * uczestnicy ŚDS wyruszają na wernisaże listopadowej artystki. Po drodze zbierają liście i zapisują na nich wspomnienia, by następnie zamieścić je w najnowszym wydaniu Wielokropków. A w nim o otwieraniu drzwi i budowaniu dobrego sąsiedztwa. Zajrzyjcie do środka, zapraszamy.
Czym zajmuje się specjalista do spraw kadr i autorka projektów, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością uczestniczą w wielu dodatkowych działaniach oraz integracyjnych wydarzeniach kulturalnych i turystycznych? Rąbka tajemnicy uchyliła Pani Magdalena Gajdzińska-Unrug, przyjmując zaproszenie od Grupy I Środowiskowego Domu Samopomocy.
Samodzielność, aktywność, rozwój, integracja i turystyka. Te zagadnienia definiują to, czego uczestnicy zajęć ŚDS doświadczają, w czym uczestniczą na co dzień.
Mija rok odkąd pani Ewa Stachowiak i pan Paweł Duliniec zasiali w nas ziarenka przyjaźni z właścicielami pięknych oczu, bujnych grzyw i silnych grzbietów. Wygląda na to, że ten stan przechodzi w permanentny… ;)
Grupa II ŚDS wybrała się do pobliskich lasów i wróciła dotleniona, uczestnikom wyprawy zazieleniły się oczy, zarumieniły poliki, a kosze wypełniły się prawdziwkami, maślakami i kurkami. Ach, będzie grzybowa!