W dniach 21-22 września 2018 gościliśmy w Warszawie na XLII Sympozjum Naukowym organizowanym przez Zarząd Główny PSONI, będący częścią obchodów „2018 Rok Wczesnej Interwencji” oraz „40-stu Lat Wczesnej Interwencji w Polsce.
Mija już 25 lat od początku istnienia Ośrodka Wczesnej Interwencji w naszym mieście.
Z okazji Dnia Matki chcieliśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia i podziękowania wszystkim naszym Mamom, które wkładają całe swoje serce w rozwój swoich dzieci. Wasza miłość i wytrwałość w działaniu oraz nasze wsparcie i rehabilitacja mogą zdziałać wiele.
Dziękujemy za współpracę i zaufanie oraz życzymy Wam, takich umiejętności cieszenia się z małych rzeczy, jaką posiadają w sobie Wasze pociechy.
Pracownicy OWI
Z okazji obchodów Roku Wczesnej Interwencji, Zarząd Główny PSONI ogłosił konkurs na plakat promujący 2018 Rok Wczesnej Interwencji.
W tym roku po raz pierwszy w OWI gościliśmy u siebie Mikołaja, który obdarował nasze dzieciaczki małymi upominkami oraz uatrakcyjnił mikołajkową zabawę. Nie zabrakło również ubierania choinki, robienia świątecznych dekoracji i prac plastycznych o tematyce bożonarodzeniowej.
5 grudnia w OWI ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „Moje magiczne święta”. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a na wyróżnienie zasłużyły prace Patrycji i Kacpra, Mileny, Leona, Wiktorii oraz Cezarego. Zapraszamy do oglądania wystawy rysunków w świetlicy OWI.
Dzięki pomocy fundacji „Zaczytani.org” do OWI trafiły dziesiątki książeczek dla naszych młodszych i nieco starszych podopiecznych. Z pewnością umilą im czas, opowiedzą ciekawe historie i nauczą nowych rzeczy. Zapraszamy rodziców do zaglądania do naszej mini biblioteki!
15 maja w OWI odbył się festyn z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dzieci z OWI świętowały razem z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 20 w Gorzowie Wlkp.
Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Objawy autyzmu pojawiają się przed ukończeniem przez dziecko 3 roku życia, jednakże im wcześniej rozpoznamy i obejmiemy terapią dziecko, tym większa szansa na zmiany w jego funkcjonowaniu oraz na jego otwarcie się na ludzi i na świat.
W dniu 21 marca każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ten dzień patronuje narodzinom wiosny i ludzi niezwykłych. Spotykamy ich codziennie na ulicach miasta. Charakterystyczne twarze, charakterystyczne sylwetki. Mówi się o nich różnie: „muminki”, „bardziej kochani”, „wieczne dzieci”, „sprawni inaczej”.