POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ KOŁO W GORZOWIE WLKP.

ONI aktywni w w domu - część IIData: 17.03.2020 / Autor: Redakcja

Piątek był drugim dniem, zdalnego nauczania... Mój syn sam przebywał w domu, robił zadania. W pewnym momencie zadzwonił do mnie:

- Tato, mogę do toalety? - zapytał.
- Jasne, co za pytanie… - odpowiedziałem
- Bo wiesz, ja jestem jakby w szkole, a teraz jest lekcja.
Ta zabawna sytuacja uświadamia potrzebę potraktowania poważnie sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy.

Czas zamknięcia Ośrodka nie jest czasem wolnym od terapii. Z oczywistych względów nie możemy się z Waszymi dziećmi spotykać osobiście. Prosimy jednak, pozwólcie im w domach na aktywność podobną do tej, jaką mają w Ośrodku. Nie wyręczajcie ich w czynnościach, które potrafią zrobić same. Jeśli macie Państwo wątpliwości, nie macie "pomysłu" na zagospodarowanie czasu Waszym dzieciom - dzwońcie do nauczycieli. Oni chętnie pomogą, doradzą, podpowiedzą. Trzymajcie się zdrowo!!!!

Damian – nauczyciel OREW Gorzów Wlkp.

W tym trudnym czasie zadbajmy, aby każdy dzień miał swój powtarzalny rytm. Określmy porę pobudki, posiłków, czas ćwiczeń czy zabawy i rozrywki. Nawet najprostszy plan i odrobina rutyny daje nam poczucie kontroli i przewidywalności, dzięki czemu czujemy się pewniej i bezpieczniej.

Będziemy Was codziennie mobilizować do aktywności, proponować zabawy i podpowiadać jak zagospodarować czas w domu…

Nasze materiały będą również publikowane na profilu FB.

 

  

 

 


 

 

Sponsorzy


PartnerzyPolecamycopyrights psouu-gorzow.pl 2015. all rights reserved. wsparcie techniczne i graficzne zapewnia: gess.pl