POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ KOŁO W GORZOWIE WLKP.

Dzień Kolorowej SkarpetkiData: 05.04.2019 / Autor: Redakcja

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – „Dzień Kolorowej Skarpetki”. Sama data, czyli cyfry 213 nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają po 2 chromosomy, a osoby z Zespołem Downa 3, stąd pochodzi nazwa tej choroby – trisomia 21.

W tym roku w naszym Ośrodku pracownicy wraz z uczniami i wychowankami włączyli się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki”. W trakcie rozmów doszliśmy do wniosku, że każdy z nas jest inny i różnimy się pod wieloma względami, jednakże ta różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas tak, jak inni ludzie – tak samo się bawią, uczą, śmieją, a także spełniają swoje marzenia.

W „Dniu Kolorowej Skarpetki” wszyscy założyliśmy niepasujące do siebie skarpetki, co symbolizuje niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że wspieramy z osobami z Zespołem Downa, a także ich rodzinami.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w obchody tego dnia za rok.

 

PATRONITE - LISTA PATRONÓW

 

 


 

 

Pomagają nam


Nasi partnerzyPolecamycopyrights psouu-gorzow.pl 2015. all rights reserved. wsparcie techniczne i graficzne zapewnia: gess.pl