POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ KOŁO W GORZOWIE WLKP.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością intelektualnąData: 10.05.2018 / Autor: Redakcja

W ramach corocznych obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną 8 maja w gorzowskim Teatrze odbyło się przedstawienie przygotowane przez osoby niepełnosprawne i pracowników OREW i ŚDS.

Od lat na przedstawienie teatralne organizowane przez gorzowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przychodzą dziesiątki gości, to przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych, ośrodków pomocy społecznej oraz instytucji kulturalno – sportowych, młodzież szkolna i studenci gorzowskich uczelni, przyjaciele, rodzina i znajomi.

Obecność tak szerokiej publiczności jest świadectwem chęci zrozumienia niepełnosprawności. Po raz siódmy widz mógł zobaczyć, jak wiele talentów i umiejętności mają osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zachwycali aktorskim talentem, swobodą  na scenie, radością. To ciekawe i ważne wydarzenie, które pokazuje, że inności nie należy się bać, że niepełnosprawny może być artystą, może zachwycać. A niepełnosprawnym, że nie mają się czego wstydzić, bo są częścią społeczeństwa. Zaprezentowany spektakl „Kartka z pamiętnika” opowiadał o życiu każdej niepełnosprawnej osoby i jego rodziny, o trudnościach z jakimi borykają się rodzice dziecka niepełnosprawnego.  Publiczność nagrodziła aktorów owacją na stająco.

W tym roku dodatkową atrakcją była minigaleria zdjęć podopiecznch gorzowskiego PSONI. Już na samym wejściu do Teatru im. Juliusza Osterwy widzowie mogli zobaczyć przepiękne fotografie wykonane przez pracowników organizacji, przedstawiające uczestników naszych placówek – osoby niepełnosprawne, szczęśliwe i uśmiechnięte.

Przedstawienie przygotowano w ramach projektu „Gorzów – miastem akceptacji”. Jest to projekt zlecony przez Zarząd Województwa Lubuskiego, współfinansowany ze środków PFRON. W ramach tego projektu realizujemy dwa działania przedstawienie teatralne oraz happening. Oba te działania są wpisane w obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Zachęcamy do obejrzenia fotoleracji z przedstawienia.

Więcej o projekcie "Gorzów - miasem akceptacji" w zakładce Konkursy i projekty.


 

 

Sponsorzy


PartnerzyPolecamycopyrights psouu-gorzow.pl 2015. all rights reserved. wsparcie techniczne i graficzne zapewnia: gess.pl